W uznaniu dla wieloletniej efektywnej pracy na rzecz firmy oraz głębokiego zaangażowania w rozwój Mokate na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych – 27 lipca Rada Nadzorcza postanowiła wprowadzić w skład Zarządu Sylwię Mokrysz i Adama Mokrysza, jako Członków Zarządu Mokate Spółka z o. o. w Żorach.
Dzięki tej zmianie umacnia się rodzinny charakter firmy Mokate - nowi członkowie zarządu są czwartym pokoleniem kontynuującym rodzinny biznes.
Sylwia i Adam Mokryszowie są rodzeństwem. Z Mokate związani są praktycznie od zawsze - rodzinna firma była i jest ciągle obecna w ich życiu, od lat szkolnych do czasów obecnych. Oboje przeszli wszystkie szczeble kariery - bez taryfy ulgowej.
Sylwia Mokrysz już w czasach studenckich prowadziła korespondencję zagraniczną Mokate tłumacząc pisma na niemiecki, angielski i rosyjski. Jako właścicielka agencji reklamowej współtworzyła spoty telewizyjne kawy cappuccino w jednej z pierwszych kampanii telewizyjnych Mokate. Od lat 90-tych - w strukturach firmy Mokate - szefowała działowi marketingu i zajmowała się zaopatrzeniem. Pasją Sylwii Mokrysz jest tworzenie nowych produktów - dzięki jej zaangażowaniu Mokate SA jest wiodącym producentem herbat w Polsce z takimi markami jak: "Minutka", "Grzańce", herbatki "Babcia Jagoda", herbaty z serii "Loyd Tea".
Adam Mokrysz zaczął pracę w Mokate w wieku... 12 lat - w czasie wakacji zajmował się pakowaniem śmietanki do kawy. Po ukończeniu studiów zaczął przygotowywać pierwsze projekty w działach eksportu i marketingu. Zajmuje się zakupami produktów do produkcji oraz sprzedażą półproduktów (warto zaznaczyć, że wytwarzanych z polskiego mleka) - jako szef Business Unit Food Ingrediens. Uczestniczy w targach branżowych na całym świecie. Dzięki jego pracy Mokate Sp. z o.o. stało się znaczącym światowym graczem na rynku półproduktów dla przemysłu spożywczego. Od kilku lat żonaty - żona Katarzyna na stanowisku dyrektora Centrum Badań i Wdrożeń Mokate - wspólnie z technologami wciela w życie nowe pomysły na kawę.
Mokate SA w Ustroniu i Mokate Sp. z o.o. w Żorach to dwa największe zakłady spośród 9 składających się na grupę Mokate.
Zbudowany od podstaw zakład w Ustroniu powstał w 1995 roku. ątkowo miał 3 500 m2 powierzchni, produkowano w nim 100 pozycji asortymentowych. Obecnie składa się z kilku nowoczesnych hal produkcyjnych i proszkowni rozpyłowej w 12-piętrowym budynku. Łączna powierzchnia obiektów w Ustroniu sięga 15 000 m2. W Mokate SA w Ustroniu zatrudnionych jest 550osób. Nowoczesne linie produkcyjne pozwalają wyprodukować do 200 różnych pozycji asortymentowych, przede wszystkim herbat.
Zakład w Żorach rozpoczął pracę w roku 2001. Jest największą inwestycją w historii Mokate; obiekty produkcyjne zajmują około 18 000 m kw. Również wyposażony jest w "wieżę" czyli oddział proszkowni rozpyłowej. Zatrudnionych w nim jest 500 pracowników. Firma nadal się modernizuje i rozbudowuje. 2008 roku w zakładzie w Żorach zakończone zostały prace (proekologiczne) związane z odzyskiem ciepła poprodukcyjnego. Mokate dokupiło ok. 3 ha gruntu, powiększającego dotychczasową posesję; to podwaliny dalszej rozbudowy kombinatu w Żorach. Mokate Sp. z o.o. wytwarza przede wszystkim kawy i półprodukty dla przemysłu spożywczego. Info: Mokate (pc)
Czy to artykuł sponsorowany?
Co Mnie to obchodzi...