Spotkanie odbędzie się w poniedziałek - 5 października br. o godz. 19:00 w Herbaciarni na ul. Szerokiej. Prelegentami będą twórcy projektu post-turysta.pl - Marysia Złonkiewicz i Paweł Cywiński, którzy przedstawią pomysł na tą inicjatywę oraz poprowadzą dyskusję o pułapkach i wyzwaniach wyjazdów w odległe miejsca, wstęp wolny - zobacz szczegóły:
Prelegenci: Marysia Złonkiewicz oraz Paweł Cywiński – twórcy projektu POST-TURYSTA.PL
Termin: 5 października 2015 r. (poniedziałek), godz. 19.00-21.00
Miejsce: Herbaciarnia, ul. Szeroka 20 w Żorach
Nasi goście przedstawią pomysł na inicjatywę post-turysta i wspólnie podyskutujemy o pułapkach, w jakie nie da się nie wpaść, wyjeżdżając w odległe miejsca i o wyzwaniach, jakie stoją przed każdym post-turystą i każdą post-turystką. Będzie to też okazja do porozmawiania z Pawłem Cywińskim, który 3 października wraca z Indonezji, gdzie przez 3 miesiące badał neokolonializm turystyczny.
Więcej informacji prelegentach:
Marysia Złonkiewicz: bałkanistka, kulturoznawczyni, teoretyczka turystyki, podróżniczka. Absolwentka turystyki i rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dwukrotna stypendystka CEEPUS na Uniwersytecie Sarajewskim. Naukowo zajmuje się problematyką współczesnych relacji międzykulturowych, teorią stereotypizacji w turystyce, oraz przemianami islamu bośniackiego. Odwiedzała Azję Południowo-Wschodnią, Róg Afryki, Amerykę Centralną, Bliski Wschód i Bałkany
Paweł Cywiński: orientalista, kulturoznawca, dziennikarz i podróżnik. Redaktor działu „Poza Europą” w Magazynie Kontakt. Absolwent Studiów o Krajach Rozwijających się na Wydziale Geografii UW i Stosunków Międzykulturowych Azji i Afryki na Wydziale Orientalistycznym UW. Uzyskał tytuł doktora na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta programu Dharmasiswa na Uniwersytecie Srivijaya w Indonezji. Naukowo zajmuje się tematyką kolonialną, postkolonialną i neokolonialną, teorią turystyki oraz zagadnieniami państw nieuznanych i upadłych. Podróżował i prowadził badania naukowe oraz reporterskie w prawie 50 krajach świata, w tym: Pakistan, Chiny, Somalia, Etiopia, Iran, Syria, Gwatemala, Nepal, Kirgistan, Indie, Rosja, Turcja, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Gruzja, Laos, Egipt, Liban i Mongolia. Teksty poświęcone turystyce publikował między innymi w Gazecie Wyborczej, Znaku i Więzi, obecnie pracuje nad poświęconą temu zagadnieniu książką.
Zapraszamy! Wstęp wolny! (Nie trzeba być członkiem MALOKI, aby przyjść na spotkanie).
MALOKA: maloka.org.pl
info. MT