Kino Na Starówce

Kino Helios

Środa, 08 stycznia 2025 r.  Imieniny: M?cisława, Seweryna

Przesłuchania Międzynarodowego Konkursu Jazzowego Dla Muzyków Śpiewających 2017

14.08.2017

Sala Teatralna MOK, ul. Dolne Przedmieście 1, Żory, zawsze o 18:00.
Bilety: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny – uprawniają także do udziału w koncercie o 20:00.

 

 

16 sierpnia 2017, środa (kolejność losowa)

Cécile Andrée (Francja) – francuska wokalistka i aktorka, gdy miała 10 lat pierwszy raz zetknęła się z polifonią. To rozpoczęło jej muzyczną drogę. Jest dyrygentką i aranżerką chóru. Jej ostatni projekt opiera się na balladach i na jazzie z domieszką muzyki popowej.

Daniel Cebula-Orynicz (Polska) – przygodę ze śpiewem rozpoczął w wieku 3 lat. Rozwój umiejętności wokalnych i instrumentalnych w szkołach muzycznych różnego stopnia stał się jego przeznaczeniem. Student Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalista na etacie w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Fascynuje go jazz, soul, electro, gospel. Współprowadził chór Nysa Gospel Choir, z którym koncertował w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma osobistościami polskiej sceny muzycznej: Krzesimirem Dębskim, Lorą Szafran, Stanisławem Sojką. Ma na koncie nagranie kilku płyt w roli sidemana. Obecnie pracuje nad materiałem autorskim.

Nastja Volokitina (Ukraina) – urodzona w Odessie. Absolwentka Vladimir College of Music. Studentka Uniwersytetu Muzycznego w Weimarze. Swoje kompozycje prezentowała w zespołach kameralnych i orkiestrach klasycznych, koncertując w Europie i Rosji. Laureatka prestiżowego konkursu wokalnego w Montreux oraz Riga Jazz Stage. Występowała na kilku Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych.
 

17 sierpnia 2017, czwartek (kolejność losowa)

Kilian Sladek (Germany) – wokalista, kompozytor, tekściarz z Monachium. Student jazzu wokalnego na monachijskim uniwersytecie muzycznym. W swojej karierze miał styczność z takimi tuzami, jak Chick Corea i Bobby McFerrin. Od 2012. jest stałym członkiem bawarskiej akademii chóru. Idąc za ciosem, w 2017 r. sam założył chór o nazwie "Stimm-ungs-macher", animujący działania w środowisku dzieci uchodźców.

Tanya Balakyrska (Rosja) – ukraińska wokalistka i autorka tekstów mieszkająca w Rosji. U progu kariery znana jako dziennikarka muzyczna, a nie muzyk, pisząca dla jedynego rosyjskiego magazynu jazzowego Jazz.Ru. Jej ekspresyjny głos tworzy niezwykłą atmosferę. Inspiracje czerpie z jazzu, muzyki ludowej i pop. Jej intrygująca melodyka i puls zdradzają ukraińsko-rosyjskie pochodzenie, chociaż, jak twierdzi: te mają źródło gdzie indziej.

Barbara Błaszczyk (Polska) – wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jej muzyka wyraża prawdę o niej samej, bogactwo uczuć, prostotę połączoną z bujną wyobraźnią. Traktując wokal instrumentalnie, bawi się jego barwą. Kreuje wdzięczne melodie, splatając je z autorskimi tekstami, inspirowanymi poezją. W swoich kompozycjach, wykorzystując ciepłe brzmienie instrumentów akustycznych, szuka przestrzeni, wolności, szczerości, oddechu, intymności i odrobiny ciszy. Studentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

18 sierpnia 2017, piątek (kolejność losowa)



Przemek Kleczkowski (Polska) – urodził się w Hrubieszowie – najdalej wysuniętej miejscowości na wschód Polski. Absolwent Akademi Muzycznej na Wydziale Kompozycji Interpretacji Edukacji i Jazzu. Ma na koncie występy na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, do której zaprosił znanych muzyków młodego pokolenia. Jego muzyka, to przede wszystkim własne kompozycje, których największą siłą, jak sam mówi, jest prostota połączona z elementem improwizacji.

Marta Kloučková (Czechy) – artystka eklektyczna, autorka tekstów inspirująca się jazzem, zaieszkała w Pradze. Jest liderką swojego własnego projektu. Śpiewa w sekstecie wokalnym Skety. Laureatka konkursu Aarhus Vocal Competition w Danii, a także Tampere Vocal Competition w Niemczech. Występuje z Concept Art Orchestra – zespołem skupionym wokół twórczości młodych kompozytorów Czeskich. Z wykształcenia jest menadżerem sztuki i ekonomistką. Od 2010 r. uczy śpiewu w International School of Music and Fine Arts w Pradze.

Sasha Strunin (Polska) – urodziła się i wychowała w rosyjsko-ukraińskiej rodzinie artystów operowych. W dzieciństwie spędzonym w Poznaniu, od najmłodszych lat towarzyszyła im w pracy artystycznej, szkoląc swoje umiejętności wokalne. Występowała z orkiestrami symfonicznymi oraz Gary Guthman Quartet w Filharmoniach Łódzkiej i Śląskiej. Imponujące dossier artystki informuje o wystepach przed dwoma prezydentami RP.

19 sierpnia 2017, sobota (kolejność losowa)


Liva Dumpe (Łotwa) – pochodzi z rodziny muzycznej. Śpiewa, gra na pianinie od kiedy opuściła matczyne łono. Wygrała konkursy: Swingin Saxonia w Niemczech, International Big Band Competition w Holandii, a także Riga Jazz Stage. Jest wokalistką, kompozytorką i aranżerką. W swoich projektach, inspirację czerpie z różnych stylistyk muzycznych. Studentka konserwatorium w Amsterdamie. Jak dotąd swój muzyczny świat miała okazję prezentować w lokalnych klubach.

Julia Kania (Polska) – wokalistka, pianistka, autorka tekstów i muzyki. W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie, a dziesięć lat później zakochała się w śpiewie. Ukończyła studia licencjackie w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2016 r. zdobyła Nagrodę Specjalną na XV Międzynarodowym Konkursie Jazz Festiwal. Uwielbia obserwować ludzi i z tego czerpie inspirację. Nie lubi dużo mówić. Prostota i oszczędność w środkach, to cechy, którymi kieruję się w seojej twórczości muzycznej. Wyznaje zasadę „mniej znaczy więcej”.

Erik Leuthäuser (Niemcy) – wokalista jazzowy zamieszkały w Berlinie, Tam też studiuje. Wielokrotnie nagradzany muzyk z debiutanckim albumem "In Land of Oo-Bla-Dee" na koncie. Laureat Konkursu Riga Jazz Stage na Łotwie, Konkursu Big Sky w Moskwie oraz Shure Montreux Jazz Voice Competition. Obecnie pracuje nad swoim drugim albumem studyjnym, który ukaże się nakładem niemieckiej wytwórni Edel/MPS.

20 sierpnia 2017, niedziela, 16:00

Występy finalistów Międzynarodowego Konkursu Jazzowego Dla Muzyków Śpiewających 2017 i ogłoszenie wyników

Zapraszamy do słuchania interesujących improwizacji jazzowych z akompaniamentem profesjonalnej sekcji rytmicznej. Młodzi wokaliści wzniosą się na wyżyny możliwości emisyjnych i interpretacyjnych.

Info. MOK



Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2025 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"