Scena „Na Starówce” zaprasza 29 listopada o 18.00 na spektakl muzyczny „Komu piosenkę”, z utworami z lat 50.
W poniedziałek, 30 października 1950 r., w Polsce rozpoczęła się denominacja. Co tego dnia wydarzyło się w Żorach? Jakiego przestępcy poszukiwała milicja? Na odpowiedź trzeba poczekać tylko kilka dni. Już 29 listopada o godz. 18.00 wszyscy Żorzanie będą mieli możliwość zanurzyć się w klimat lat 50., oglądając spektakl muzyczny „Komu piosenkę”. Dla starszych będzie to szansa na wspomnienia związane z latami powojennymi w Żorach, dla młodszych – przypomnienie, jak wyglądała rzeczywistość tamtych dni.
Wszystko to i na poważnie, i z przymrużeniem oka, w klimacie najbardziej znanych przebojów z tego okresu. Pojedziemy „Autobusem czerwonym”, nie zapomnimy zatańczyć „W rytmie cza-cza” i upewnimy się, że „Cicha woda brzegi rwie”. To tylko te wybrane z kilkunastu utworów, które usłyszymy podczas spektaklu. Fragmenty kroniki filmowej dopełnią obrazu całości tych czasów.
A kto na scenie? Młodzi, utalentowani aktorzy-amatorzy, uczestniczący od czerwca tego roku w warsztatach zorganizowanych przez Żorskie Towarzystwo Kulturalne „Kontrapunkt” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Żory. W trakcie spektaklu będzie miała miejsce wystawa plakatów socrealistycznych wykonanych przez uczniów klas artystycznych Zespołu Szkół Nr 8 w Żorach. Bilety w cenie 3 zł do nabycia w kasie „Sceny na Starówce”.
Występują:
Ewelina Bola
Hanna Cierpicka
Justyna Janik
Justyna Okrent
Dagmara Świtacz
Karolina Ziaja
Bartłomiej Bortel
Klaudiusz Bortel
Mariusz Brząkalik
Paweł Kontny
Piotr Pańczyk
Kierownictwo muzyczne: Dagmara Świtacz
Scenariusz i reżyseria: Aneta Antosiak
Scenografia: Renata Bartoszek
Fortepian: Jakub Gwardecki
Prace plastyczne wykonane pod kierunkiem Klaudii Pawelec-Gliklich info: MOK (ok)