Karta Dużej Rodziny to inicjatywa, dzięki której można wesprzeć rodziny wielodzietne oraz rodziny zastępcze przez ułatwienie im dostępu do kultury, rekreacji, sportu oraz innych usług. Od niedawna firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to w łatwiejszy sposób - wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.
Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu i przyspieszy cały proces. Jak się zgłosić? Wystarczy wypełnić e-deklarację, poprzez wskazanie m.in. jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda podpisze z firmą lub instytucją umowę.
Przystąpienie do programu to korzyści nie tylko dla rodzin wielodzietnych, ale też dla firm. Rozpoznawalności firm biorących udział w programie wzrasta i kojarzone są one z odpowiedzialnością społeczną. Dodatkowe firmy te zyskują grono stałych klientów. Swoją Kartę odebrało już ponad 1,3 mln osób, a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. W sumie w Polsce jest 3,4 osób w rodzinach wielodzietnych. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych.
Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie rośnie. W programie uczestniczy już prawie 1 300 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin z całej Polski.
Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.
Folder informacyjny Karty Duża Rodzina
info. UM