Przemiany energetyczne we współczesnym świecie oraz wyzwania, przed którymi staje branża spawalnicza będą tematem przewodnim I Międzynarodowego Kongresu Energetyczno-Spawalniczego, który 16-17 lutego br. odbędzie się w Żorach. Organizatorami wydarzenia są firmy Stalremont Sp. z o.o. i Spark Welding oraz Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy Sp. z o.o. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.
– Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy z pewnością stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branżowym. Ten prestiżowy kongres zebrał wspaniałą grupę ekspertów, inżynierów, naukowców oraz przedsiębiorców z całej Polski, a także innych państw Europy środkowo-wschodniej i nie tylko, którzy wspólnie będą dzielić się wiedzą, doświadczeniami i nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinie energetyki i spawalnictwa – mówi pomysłodawca kongresu Norbert Różycki, Prezes Zarządu Stalremont Sp. z o.o.
Organizatorzy zapowiadają szeroki zakres tematyczny, skupiając się na wyzwaniach podczas budowy nowych obiektów i modernizacji starych obiektów energetycznych, ale także na najnowszych technologiach, nowoczesnych i innowacyjnych metodach spawania, sposobach pozyskiwania dotacji unijnych, aktualnych programach unijnych oraz wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną. Ponadto kongres będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Organizatorzy przewidują obecność ponad 200 przedstawicieli różnych firm i instytucji z całej Polski i innych państw związanych z branżą energetyczną i spawalniczą. Ten wyjątkowy event prowadzony przez czołowych ekspertów w branży nie tylko podkreśli znaczenie współpracy międzynarodowej w dziedzinie energetyki i spawalnictwa, ale także zainspiruje uczestników do dalszego rozwoju i innowacji w tych dynamicznie rozwijających się sektorach gospodarki.
Kongres MKES odbędzie się 16-17 lutego w sali bankietowej Arkadia w Żorach. Więcej informacji na stronie internetowej mkes.pl.
HARMONOGRAM MKES 2024
Dzień 1 (16.02)
Uroczyste otwarcie
I Panel tematyczny – Spawalnictwo i jego rozwój
II Panel tematyczny – Transformacja energetyczna z wykorzystaniem środków zewnętrznych
III Panel tematyczny – Budowa i obsługa elektrowni konwencjonalnych i niekonwencjonalnych oraz obiektów przesyłowych dla surowców/paliw energetycznych
IV Panel tematyczny – Perspektywa rozwoju technologii wodorowych i jądrowych w Polsce
Dzień 2 (17.02)
V Panel tematyczny – Księgowość w projektach energetycznych i szkolenia branżowe na rzecz sprawiedliwej transformacji
VI Panel tematyczny – Narzędzia wspomagające transformację energetyczną
Podsumowanie Kongresu
Źródło: UM Żory