Koncert odbędzie się w ramach kampanii informacyjnej prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.
SM – stwardnienie rozsiane, nieuleczalna choroba układu odpornościowego, która dotyka około 45 tysięcy osób w Polsce. Ich komfort życia zależy w dużej mierze od świadomości społecznej. Dlatego 22 lipca spotykamy się w Żorach.
22 lipca w Miasteczku Westernowym Twinpigs w odbędzie się debata „Życie z SM”, podczas której poruszymy tematy: czym jest SM? jak wygląda leczenie i rehabilitacja? jak dobrać odpowiednie żywienie i ruch dla osoby chorej na SM? dlaczego czas ma znaczenie w SM? jak żyć z SM? jakie są konsekwencje SM dla chorego i rodziny?
Na te pytania postarają się odpowiedzieć neurolog, dietetyk, osoba chora na SM i przedstawiciel organizatora, Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Jak mówi Scholastyka Śniegowska, dyrektor ds. merytorycznych PTSR: Świadomość społeczna na temat stwardnienia rozsianego stale rośnie, ale nadal jest na poziomie niewystarczającym. Dlatego zależy nam szerzeniu informacji na temat życia z tą chorobą, chcemy by były to informacje rzetelne, więc zaprosiliśmy do współpracy specjalistów w dziedzinie SM. Wysoki poziom wiedzy społecznej pozwoli chorym funkcjonować w przestrzeni społecznej, rodzinie, pracy, a na tym nam wszystkim zależy – żeby choroba nie zamykała w czterech ścianach.
Debata skierowana jest nie tylko do chorych i ich rodzin, ale także do mediów, środowiska lekarskiego i wszystkich zainteresowanych. Po debacie zapraszamy wszystkich na koncert Paweła Kukiza, który odbędzie się również na terenie miasteczka Twinpigs. Podczas koncertu wolontariusze będą rozdawać materiały informacyjne o SM i działalności PTSR. Zarówno na debatę jak i na koncert wstęp jest wolny.
Stwardnienie rozsiane, to jedna z najczęściej występujących w światowej populacji chorób układu immunologicznego. Na świecie choruje na nią blisko 2,5 miliona osób. W Polsce populacja chorych szacowana jest na około 45 tysięcy osób. Stwardnienie rozsiane nazywa jest chorobą młodych dorosłych, ponieważ diagnoza stawiana jest najczęściej wśród osób w przedziale wiekowym 20 - 40 lat. Wśród zdiagnozowanych 6 na 10 pacjentów, to kobiety.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) jest jedyną ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Zrzesza ok. 6 tys. członków w ponad oddziałach na terenie całej Polski.
Więcej informacji o stwardnieniu rozsianym i o działalności PTSR znajdą Państwo na stronie: www.ptsr.org.pl
Info. Org.