Kino Na Starówce

Kino Helios

Środa, 22 stycznia 2025 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Jako to densisz?

26.06.2011

Jako to densisz?

Odwiedziłam Ambasadę. Niestety piątki w tym lokalu wypadają frekwencyjnie bardzo słabo...

... więc nie było za bardzo z kim pogadać. Widok kilku osób pląsających po parkiecie skłonił mnie jednak do pewnych rozważań.


Każdy z nas jakoś tańczy. Nawet ci, którzy twierdzą, że tego sportu w ogóle nie uprawiają, reprezentują pewien rodzaj tańca, a ściślej „taneczny bezruch”. Typów jest mnóstwo i zależą od wielu czynników: predyspozycji, usposobienia, upodobań muzycznych, umiejętności oraz tego, jak zbudowane jest nasze ciało. I czy nam się chce, czy nie bardzo chce się. Możemy jeszcze podzielić na tych, którzy operują bardziej górną, bądź dolną częścią ciała (granicą jest pas) oraz tych, których ruchy zmieniają się wraz z ilością wypitego alkoholu. Dzięki temu możemy wstępnie wyodrębnić:


Tancerzy zawodowców, czyli osoby eksponujące w tańcu ulubiony zawód, lub zajęcie. Tu mamy głównie lotników/ pilotów, młynarzy, surferów, masażystów (raczej z kimś w duecie), hydraulików, depczących kapustę i bijących masło.

 

Od lewej: dwie lotniczki, surfer, amatorka sportów (wietrzenie pach), tancerz klipowy (motyw z "Thrillera" M. Jacksona) i kobieta kot z elementami węża.

 

 

Tancerzy animalnych, czyli takich, którzy wzorce taneczne czerpią z podpatrywania ruchów zwierząt. Rządzą przede wszystkim koty, węże, kangury i wszelkie ptactwo.

 

Tancerzy amatorów sportów, czyli tych, którzy łączą przyjemne z pożytecznym: ekspresyjny bieg w miejscu, ujędrnianie pośladków (przez cykliczne zejścia pupą w dół na ugiętych nogach), naprzemiennie kolano do brody i różne tego typu wariacje. Na koniec ulubione – wymachy rąk w górze połączone z wietrzeniem pach.

 

Poniżej demonstrujemy popularny - szczególnie w dyskotekach techno - ruch "akcja/ reakcja: puć sam, puć sam/ ida ida" (tłum. chodź tu chodź tu/ idę idę). Oba ruchy charakteruje prostota, niski pobór energii tańczącego i oszczędność miejsca, gdyż jak wiemy - w dyskotekach bywa bardzo tłoczno. Dolna partia ciała niemal wyłączona z działania. Zaliczany do typu tancerzy amatorów sportu.

 

Ruch PUĆ SAM PUĆ SAM

 

 

Ruch IDA IDA

 

Są także tancerze klipowi/ filmowi, czyli ci, którzy naśladują znane ruchy podpatrzone w obejrzanej produkcji. Najpopularniejsze motywy pochodzą z teledysków Michaela Jacksona, „Thriller”, „Smooth criminal” i „Who s bad”. Często, zwłaszcza panie, naśladują płynne ruchy z klipów wczesnej Shakiry i Beyonce. Po kilku głębszych i rurze w zasięgu ręki przypominamy sobie słynną scenę z filmu „Striptiz” z Demi Moore. Rzadko komu jednak udaje się dorównać oryginałowi.

Oczywiście wariacji jest mnóstwo i z reguły jeden typ przenika się z innym. A ty, jakim tancerzem jesteś? kamilus



Komentarze:
~imj (2011-06-27 10:00:39)

Uśmiałam się, fajny tekst, z przymrużeniem oka, pozdrowienia dla autorki :))

~psiocha (2011-06-27 23:16:04)

ja jestem raczej sztywna ale po kilki drinach wstępuje we mnie dziki wąż :D

~,,, (2011-06-28 20:32:51)

to drugie to raczej "nie ida nie ida" :)))

~Hugo (2011-06-28 22:21:30)

wietrzenie palca? krocze sobie przewietrz moze tamtedy powietrze dojdzie bo nosem ni**uj nie chce

~amba (2011-07-12 21:32:38)

Gdyby nie amba nie mieli byście o czym pisac ;)

~maxior (2011-07-14 17:53:13)

To i tak dużo ludzi :)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się

POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2025 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"